XXI Loviisan ilma-asekisa 29.10.2005

10m Ilmapistooli 60 ls sarja Y:

1)Juha ValjusKAS 561, 2) Matti Hellsten InkA 559, 3) Sakari Paasonen LAS 557,

4) JukkaPapinaho LAS 554, 5)Kimmo Loponen K-UAS 540.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y15:

1) Kaur Kuurberg Haapsalu 355, 2) Jaago Kajalainen Haapsalu 332, 3) Tobias LindqrenRS 331,

4) Mikko KaaronenAsAs277.

10m Ilmapistooli 60 ls sarja Y17:

1) VilleKukkola PAS 526, 2) Jaagub Toompuu Haapsalu 519, 3) Kristoffer Ingelin RS 518.

10m Ilmapistooli 60 ls sarja Y20:

1) Mihkel Hein Haapsalu 560, 2) Mika Himmanen RS 512.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:

1) Markku Rytkölä IitA 372, 2)Antti Tervola K-UAS 370, 3) KennethMariani-Cerati RS 369,

4) Vesa Savolainen PorkkA 369, 5) Heikki Lipsanen JuvA 363, 6) Paavo Huoponen LA 361,

7) Jorma Åsbacka MA 360, 8)Hannu KosonenJuvA 360, 9)Hannu Hilden RS 360,

10)Jorma Mecklin JuvA 358, 11) Tapani Kuisma OSU 355, 12) Erkki Nuutinen VarkA 354,

13) LasseMariani-Cerati RS 353, 14)Kari Stenvall LAS 351, 15)Hans Moberg PSPA 349,

16) HeikkiMikkonen K-UAS347, 17) Erkki Syrjälä PSPA 342, 18) Osmo Pekurinen SMAS 326.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:

1) Jorma ÅsbackaMA373, 2) Rauno Kiri KAS 370, 3) Esko MarttilaLAS364,

4) Antti Huhtio HVA 360, 5) Olavi LindenLAS358, 6) Kauko Ekman LuuA 354,

7) Veijo Nousiainen LuuA 353, 8) Kaj Saarinen BS-PA 331.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:

1) Sakari Paasonen LAS 368, 2) Usko Mettiäinen SMY 355, 3) Antti Kontula SMY 353,

4) Pertti Vehanen K-UAS 346, 5) Pentti Salvos HlAS 344, 6)Kauno Suurnäkk iHAS 339,

7) Jorma  Lehtinen LAS 328.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N:

1)Kirsti Kaaro HAS 365, 2)Raija Vehanen K-UAS 363, 3) Olga Wolkoff ESA 358,

4)Sirpa Papinaho KokMAS 356, 5) Eine Laitinen PAS 347, 6) Triin Roostfeldt-Allas Haapsalu 344.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N15:

1) Therese Lindgren RS 305.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N20:

1) Triin Kuusik Haapsalu 355.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N50:

1)Päivi Mariani-Cerat iESF 359, 2) Leila Semi HVA 351.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja T10:

1) Anni Kurkela ESF 183, 2) Nea Luukko ESF 165.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y:

1) Kari Kortelainen SMY 575, 2) Toni Karlsson MU 566, 3) Kristjan Kruusing Haapsalu 561,

4) Pekka Raittinen LamAS 549, 5) Antti Raittinen LamAS 549, 6) Esa Aurala KAS 549,

7) Jan-Erik Liljeqvist KAS 547, 8) Kalervo Partanen NAME-88 528.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y15:

1) Jaan Tiit Haapsalu 364, 2) Juho Näivä LE 340, 3) Niko Manninen HlAS 337.

1) Sauli Lakkisto TSA 562, 2) Bo Liljeberg KSF 518, 3) Juho Hakola PAS 515, 4) Hannu Sipponen KSF 386.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y20:

1) TomiHuuhka TSA580, 2) Francis Wickström PAS 563, 3)Antti Kukkola PAS 549,

4) SamiKeisu HlAS 542.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:

1) Esko Vuorinen PAS 369, 2) Matti J. Mikkola PAS 368, 3) Toivo Lukkarinen SMY 363,

4) Christer Sandholm KSF 360, 5) Göran Labbas KAS 360, 6)Väinö Ylitalo PAS 350.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:

1) Silmu Kuisma LLA 373, 2) Mauri Heino KAS 368, 3) Paavo Pyykkönen SMY 363,

4) Taisto Koskenlaakso NAME-88 361, 5)Jussi Ruohonen LAS 360, 6) Kauko Kaartinen RS 355.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:

1) Kaarlo Simonen NAME-88 349, 2) Veikko Liukkonen NAME-88 325, 3) Allan Alm SMY 302.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N:

1) Sirkka Savukari KAS 376, 2) Riikka Keskinen SMY 370.

 10m Ilmakivääri 40 ls sarja N15:

1) Viivi Mäenpää TUA 356, 2) Petra Liljeberg KSF 354.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N20:

1) Laura Sandholm KSF 380, 2) Petra Holmström KSF 363.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja T10:

1) Artur Starck KSF 194.