XXIII Loviisan ilma-asekisa 27.10.2007

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y:

1) Pekka Raittinen LamAs 576, 2) Juha Haavisto SySi 574, 3) Juha Peltonen KAS 570,

4) Ville Nokipii PHA 570, 5) Toni Karlsson MU 569, 6) Kari Kortelainen PAS 566,

7) Jouni Jokinen KuusA 564, 8) Pentti Rissanen KuusA 560, 9) Jan-Erik Liljeqvist KAS 558,

10) Johan Fagerström RS 554, 11) Kristjan Kruusing Haapsalu 547,

12) Antti RaittinenLamAs546, 13) Esa Aurala KAS 546, 14) Hannu Lahtinen OrJy 540,

15) Tapio Koski OrJy 538, 16) Simo Kuoppamäki OrJy 522.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y17:

1) Juuso Pekurinen JuvA 576, 2) Bo Liljeberg KSF 564, 3) Henri Haapsaari PAS 560,

4) Priit Pärnpuu Haapsalu 546, 5) Juho Hakola PAS 545, 6) Marek Tamm Haapsalu 542,

7) ViliRytkönen HlAS 529.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y20:

1) Tuomas Ratilainen JA 573, 2) Francis WickströmPAS568, 3) Ville Närhi JuvA 550,

4) Hannu SipponenKSF489.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:

1) Toivo LukkarinenSMY358, 2) Kalervo Partanen NaMe88 351, 3)Väinö YlitaloPAS348.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:

1) Paavo Pyykkönen SMY 379, 2) Mauri Heino KAS 367, 3) Mikko Puhakka JA 365,

4) Esko Vuorinen PAS 362, 5) Alpo Veijalainen K-UAS 362, 6) Pekka Lindfors SMY 356,

7) Touko Koivisto MU 355, 8)Jussi Ruohonen LAS 355, 9) Taisto Koskenlaakso NaMe88 348,

10) Leif Barck RS 346.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:

1) Silmu Kuisma LLA 370, 2) Kaarlo Simonen NaMe88 362, 3) Veikko LiukkonenLAS345,

4) Allan AlmSMY327.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N:

1) Sirkka Savukari KAS 375.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N15:

1) Petra Liljeberg KSF 377, 2) Aleksandra Dufvelin KSF 365, 3) Katarina Långström KSF 364.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N17:

1) Essi Varpa AsAs 353.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N20:

1) Henna Kärhä Hahlo 378, 2) Cindy Dufvelin KSF 353.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 12VT:

1) Jesse Peurasaari ESF 169, 2) Mia Matkalin MU 79.

10m Ilmakivääri 30 ls sarja 14VT:

1) Katariina Laine HlAS 289, 2) SaanaTattari HlAS 287, 3) Jan Liljeberg KSF  245.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 11-14A:

1) Vilho Mäkelä ESF 197, 2) Otto Ranta ESF 196.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 10IT:

1) ArmiHäkkinen MU 197, 2) Sebastian Långström KSF 193.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 12HT:

1) Atte Lempelto MA 180.

10m Ilmapistooli 60 ls sarja Y:

1)Juha Valjus KAS 567, 2) Rauno Hartikainen HVA 566, 3) Tommi Muukkonen ESA 558,

4) Kristian Saarikorpi HVA 558, 5) Ahti Pekurinen JuvA 544, 6)Kimmo Loponen K-UAS 542,

7) Matti Kaipiainen PAS 540.

10m Ilmapistooli 60 ls sarja Y20:

1) VilleKukkolaPAS518.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:

1) Markku Rytkölä IitA 373, 2) Vesa Savolainen PorkkA 369, 3) Martti Tähkänen HeiA 367,

4) Markku Honkonen SMY 363, 5) Jouko Lehikoinen ESA 362, 6) Heikki Lipsanen JuvA 362,

7)Jorma Mecklin JuvA  361, 8) Jarmo Talka LuuA 357, 9) Tapani Kuisma OSU 355,

10) Eero Markkanen SMY 347, 11) Osmo Pekurinen SMAS 336, 12) Kari Vuorinen PAS 335,

13) Erkki Böök SMY 329.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:

1) Heino Pitkäkangas KaHa 373, 2) Paavo Huoponen LA 371, 3) Antti Huhtio HVA 367,

4) Olavi Linden LAS 363, 5)Matti Nurminen HVA 361, 6) Pentti Pöllänen SMY 356,

7) Jouko Kaiho KAS 355, 8) Esko Marttila LAS 354, 9) Pekka Lindfors SMY 353,

10) Erkki Nuutinen VarkA 351, 11) Veijo Nousiainen LuuA 346, 12) Paavo Westman KuusA 346, 13)Kari Stenvall LAS 339,

 14) Rauno Kiri KAS 331, 15) Kosti Hämäläinen KuusA 329, 16) Kaj Saarinen BS-PA 322, 17) Seppo Antinoja VihA 308.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:

1) Sakari Paasonen LAS 364, 2) Erkki Ström YVA 354, 3) Usko Mettiäinen HVA 352,

4) Seppo Leskinen KouMAS 343, 5) Antti Kontula SMY 338, 6) Jorma Lehtinen LAS 325.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N:

1) Päivi Könönen OSU 373, 2)Kirsti Kaaro KAS 368, 3) Eeva Vilander LAS 362,

4) Johanna Peltonen VihA 359.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N15:

1) Elena Sjöström BS-PA 284.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N17:

1) Elin Raagmaa Haapsalu 337, 2) Iiris Luukkonen VihA 337.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N20:

1) Triin Kuusik Haapsalu 357, 2) Leini Liiv Haapsalu 347, 3) Henna Kärhä Hahlo 342.

1) Leila Semi HVA 346, 2) Eine Laitinen PAS 338.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja 12VT:

1) Janina Lindeberg AsAs 178, 2) Leevi Alanko AsAs 173.

10m Ilmapistooli 30 ls sarja 14VT:

1) Elena Sjöström BS-PA 234.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja 10IT:

1) Melina Lindeberg AsAs 192, 2) ArmiHäkkinen MU 190, 3) Karoliina Riukka AsAs 183,

4) Akseli Riukka  .